Tutvumisharjutus
Viimasel ajal on mitmel korral ette tulnud olukordi kus küsitakse ideid “kick off” üritustele. Või siis lihtalt “energizereid” koosoleku vahele. Üks eraldi teema on veel, et meil on rahvast rohkem ja midagi väga sügavat ei jõua teha, aga tahaks kuidagi positiivselt, aga samas ka kasulikult üritust alustada. Siin üks harjutus või mäng mis seda teha aitab – BINGO.
Tutvumisbingo sarnaneb mõnevõrra Bullshit Bingole, aga samas on täiesti erinev. Mängust saavad osa võtta kõik. Iga mängija saab korraldaja poolt ette valmistatud bingotabeli. Kõikidel osalejatel on täpselt sama tabel. Bingotabel on eriline selles mõttes, et igas ruudus on kirjeldatud isiku mingisugust atribuuti või omadust. Millist täpselt see sõltub juba korraldaja soovidest. Atribuudid võivad olla seotud organisatsiooniga või mingi valdkonnaga või olla segu.
Näidistabel on lisatud ja kui endal ei ole aega nuputada prindi see lihtsalt välja ja katseta ära.
Mäng sobib nii väikestele kui ka suurtele rühmadele. Tehtud on seda ka ülisuurte rühmade puhul. Ennekõike annab ta inimestele võimaluse esmasuhtluseks. Nime ja ka mõningate faktide teadasaamiseks. Sobib nii omavahel tuttavatele kui ka võõrastest koosnevatele rühmadele.
Kuidas läbi viia?
Iga mängija saab ettevalmistatud tabeli ja kirjutusvahendi.
Eesmärk on leida võimalikult palju kirjeldustele vastavaid isikuid ning lasta neil kirjutada nimi vastavasse lahtrisse. Esimene kes saab kõik lahtrid täis ja hüüab BINGO on võitja.
On oluline, et harjutuse ajal saaks vabalt liikuda. Harjutus toimib kõige paremini püstijalu.
Reeglid
Ainuke reegel ongi, et pead laskma teisel kirjutada oma tabelisse nime. Ise tabelit lihtsalt ära täita ei tohi. Kontrollaeg võiks olla paarkümmend minutit kuni pool tundi. Kui selle aja sees keegi BINGO ei hüüa võib mängu katkestada ja võitjaks kuulutada see kellel on kõige suurem osa tabelist täidetud.
Veel võimalikke piiranguid
* enda nime enda tabelisse kirjutada ei tohi
* suurte rühmade puhul (50 ja rohkem inimest) võib seada piirangu, et ükski nimi tabelis ei tohi korduda
Kuidas harjutusest teha mastaapset tutvumisüritust?
Bingo mängus on teatavasti nurkade mäng, diagonaalide mäng ning siis täismäng. Võib leppida kokku, et kui keegi saab täis kõik nurgad siis ta hüüab bingo ning tema vastused vaadatakse üle (siis saavad ka teised vajadusel kirjutada nurkadesse vastavad nimed). Seejärel sama diagonaalidega ning alles siis täismäng. Mõte on siin see, et siis tekib võimalus kõigil saada sissevaadet inimestesse ja kuulda lugusid ühest või teisest). Sellisena võib harjutus kesta isegi tunni.
Kuidas tagasisidestada?
Otsest tagasisidet see harjutus ei eelda. Siiski võib tagasiside teha nii, et võitja tabel käiakse läbi ning palutakse kommentaari kõikidelt sinna kirjutanud inimestelt. Nii saab tabeli niiöelda “üle kontrollida” ning ka tutvumist süvendada.
Karid?
Oluline on harjutuse läbiviijal tekitada füüsiliselt sobiv ruum ning siis täie jõuga peale lennata. Auhind aitab mängu käima lükata. Kui mäng jääb toppama (mingit omadust ei leita), siis tasub juhtida tähelepanu sellele, et “kõik on läbiräägitav”. Näiteks kui sul täna ei ole kahte koera, aga sul on soov võtta, siis sa vist nagu võib-olla teatud tingimustel võiksid kvalifitseeruda siia lahtrisse.
Oluline on harjutus õigel ajal lõpetada ja tõsiste teemadega edasi minna.