Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI
Telli seiklushuvilise parimad pakkumised ja saa ühelt e-poe ostult soodustust -15%   Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Kanuumatk jõge pidi rabasse ja edasi räätsamatkale

Kuni 45
Kevad, suvi, sügis
4-5h
EST, ENG, GER

Kaasahaarav seiklus Lõuna-Kõrvemaal Simisalu piirkonnas, kus on tutvustame kohalikku jõge ning suurepärast loodust Seli rabas. Ideaalne matkapäev proovimaks nii kanuudega sõitmist kui ka osaleda räätsamatkal!

Hiigelkanuusse mahutab toreda kuni 10-liikmelise seltskonna, kes esialgu aerutavad mööda jõge ja edasi rabasse räätsadega matkama. Variant on minna ka meie väiksemate ja samuti stabiilsete kanuudega.

Matk on mõnus seiklus Jägala jõel, mis lookleb Lõuna-Kõrvemaa metsade vahel. Kanuud pannakse vette Simisalu silla juurest. Näha saab palju kobraste toimetamist ja sealne maaliline maastik paneb kõike vaatama ja kuulama.

Peale kanuudega sõitu minnakse Seli rabasse räätsamatkale. Kaasa haaratakse räätsad, mille abil on hea maastikul liikuda kahjustamata raba pinnast. Seli raba on küll suhteliselt noor, kuid seal on kõik rabale omane olemas – laukad, älved ja turbasammal.

Rabas matkatakse 4 meetrise vaatetorni juurde, kust saab uudistada ümbritsevat maastikku. Giid tutvustab raba, selle olemust, loomastikku, taimestikku ja räägib erinevatest legendidest. Rabas tehakse mõnus piknik matkatoiduga ning peale seda liigutakse tagasi Simisalu poole.

Kanuumatk koos räätsamatkaga on kerge raskusastmega. Matk ei eelda varasemat kanuumatka kogemust. Terve matk võtab aega ca 4-5 tundi, aerutades läbitakse ca 8 km ja jalgsimatkal ca 4 km.

Majutussoovitus:
Korralik, uus ja värske majutusasutus asub 10 minuti autosõidu kaugusel – Jäägri Villa. Kui aga soovid ise majandada, saab sealtsamast lähedalt (kõigest 300m matka alguskohast) RMK Simisalu Loodusmaja mis mahutab 59 inimest, olemas saun, köök, palliväljakud.

Tellimine ja lisainfo

Tellimiseks kirjuta matkad@360.ee tel: +372 56668172

Matka hind

Matka hind on 49€ + km osaleja kohta. Minimaalne grupi suurus on 12 inimest.

Pakett sisaldab:

  • täiskomplektis kanuuvarustuse kasutamist (kanuu, mõla, vest)
  • räätsade kasutamist
  • giiditeenuseid
  • veekindlaid pakkimiskotte
  • matkalõunat

Osalejate muljed

Icefire, meeskonnaüritus
Matk oli super elamus ja hea team building üritus. Kogu grupile jäi sellest tore mälestus. Kuigi kõik meist ei olnud sportlased, oli kõigil matk jõukohane ning grupijuht hoidis sobivat tempot. Siinkohal tahan kiita ja tänada ka grupijuhti Ivo, kes tegi selle matka just selliseks nagu ta olema pidi, sealhulgas ka huvitavad faktid raba kohta ja naljakad matkajutud. Treenitud said nii käed kanuutamisest kui ka jalad räätsamatkast, seega minu soojad soovitused kõigile, kes soovivad halli argipäeva ühte mõnusat jõupingitust kaunis Kõrvemaa looduses.