Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI
Telli seiklushuvilise parimad pakkumised ja saa ühelt e-poe ostult soodustust -15%   Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Turismitalude läheduses

12-80
Aastaringselt
1.5-3h
EST, ENG, GER

Eestis on väga palju rabasid, et pea iga turismitalu lähedusest leiab matkaväärilise raba, kus saab korraldada räätsamatkasid aastaringselt. Rahulik räätsamatk peale seminari või ettevõtte muud üritust on hea minna mõneks tunniks loodust nautima.  Matk kestab 1.5-3 tundi.  Räätsamatkaga saab hakkame igaüks, kes jalgsi matkata suudab. Meie poolt on loodusgiidid, räätsad ja säärised.

Räätsamatkade lisad.

Räätsamatka põnevamaks muutmiseks telli räätsade koolitus või loodusbingo.

 

Tellimine ja lisainfo

Tellimiseks kirjuta matkad@360.ee või helista tel: +372 56668172

PEDASE HOTELL

Läänemaa suursoo
Läänemaa Suursoo asub Pedaselt 15 km kaugusel. Matk toimub Suursoo kirdeservas asuvas Soo-otsa rabas ja algab samanimelises külast. Suursoole on iseloomulik erinevate sootüüpide kiire vaheldumine ja haruldaste liikide esinemine. Matkal vaatame erinevaid sootüüpe, soosaart, vana turbamaardlat ja kindlasti leiame jälgi põtrade tegevusest.
www.pedase.ee

ROOSTA PUHKEKÜLA

Leidissoo
Leidissoo sookaitseala asub Roostast 10 kilomeetri kaugusel. Leidissoo on noor raba. Lääne-Eestile omane laugastega lageraba vaheldub rabasaarte ja poolsaartega, mis kunagi olid meresaared ja poolsaared.
www.roosta.ee

RAUDSILLA MATKAKOMPLEKS

Hara soo
Matka alguskoht Hara soo ääres asub Raudsillalt 15 km kaugusel. Hara soo kuulub Lahemaa Rahvuspargi koosseisu ja kevadel on seal inimeste liikumine keelatud. Varemalt kaevandati raba loodeservas turvast, seoses rahvuspargi asutamisega turbamaardla suleti. Matkal vaatame kindlasti Hara soo keskel asuvat kihvti laugastikku.
www.raudsilla.ee

NELIJÄRVE PUHKEKESKUS

Kakerdaja raba
Kakerdaja raba on kindlasti Eesti üks tuntumaid. Ja seda teenitult. Maalilises ja rohkete laugastega rabas asuvad üksteise lähedal Kakerdi rabajärv ja Hiiesaare rabasaar. Kakerdajaga on seotud ka rohkesti legende. Matka alguspunkt asub Nelijärvest 20 km kaugusel.
www.nelijarve.ee

KÕRVEKÜLA PUHKEKESKUS

Kakerdaja raba
Kakerdaja raba on kindlasti Eesti üks tuntumaid. Ja seda teenitult. Maalilises ja rohkete laugastega rabas asuvad üksteise lähedal Kakerdi rabajärv ja Hiiesaare rabasaar. Kakerdajaga on seotud ka rohkesti legende. Matka alguspunkt asub keskusest vaid 12 km kaugusel.
www.korvekylapuhkekeskus.ee

EISMA KÜLALISTEMAJA

Laukasoo
Laukasoo väärib oma nime. Suure ja tiheda laugastikuga soo jääb Lahemaa Rahvuspargi piiresse. Varem oli seal reservaat, nüüd on matkamine sel metsiku loodusega alal lubatud.
www.landvald.ee

ALTMÕISA KÜLALISTEMAJA

Marimetsa raba
Marimetsa on Läänemaa üks suurimaid rabasid, kus on uudistamist küllaga. Rohkete laugastega raba on ka looduskaitse all. Marimetsa raba asub Altmõisast 35 kilomeetri kaugusel. Tallinna poolt tulles on võimalus ette võtta kõigepealt matk ja seejärel edasi ööbima Altmõisa.
www.altmoisa.ee

KUKE TALU

Järlepa raba
Naisteraba on osa suurest Mahtra soostikust. Matka alguspunkt asub Kuke talust ca 6 km kaugusel. Järlepa raba on suhteliselt puine raba mida iseloomustab suur järv. Eriti talvel on märgata sealkandis erinevate metsloomade tegutsemisjälgi.
www.kuketalu.ee

LAUGU KÜLALISTEMAJA

Viru raba
Matka alguspunkt asub Laugu külalistemajast 15 km kaugusel. Viru raba on väike ja sellele jõuab mõne tunniga tuuri peale teha. Muidu suhteliselt kuiva raba keskel on korralik laugastik. Läbi raba läheb laudtee, mille keskel on vaatetorn. Viru raba põhjapoolses otsas oli varem turbamaardla, seal näeb, millist mõju turbakaevandamine looduskeskkonnale avaldab.
www.laugu.ee

OJAKO PUHKEKESKUS

Lindi raba
Lindi raba jääb Ojako Puhkekeskusest kõigest 5 minuti autosõidu kaugusele. Lindi raba on ehe lääne eesti raba mis on tekkinud kunagisse merelaguuni. Raba servas on ka vaatetorn kust saab ümbrusele pilgu peale heita.
www.ojako.ee

ARBAVERE PUHKEKESKUS

Laukasoo
Laukasoo väärib oma nime. Suure ja tiheda laugastikuga soo jääb Lahemaa Rahvuspargi piiresse. Varem oli seal reservaat, nüüd on matkamine sel metsiku loodusega alal lubatud.
www.arbavere.ee

LUHTRE TALU

Sõbessoo
Sõbessoo on väike ja kergesti ligipääsetav raba Märjamaa lähedal Jalase maastikukaitsealal. Sõbessood nimetatakse ka saja lauka rabaks. Lühiretk toimub Jalase järve lähedal ning matka käigus saad ülevaate erinevatest rabavormidest. Luhtrest raba äärde on ca 7km.
www.luhtre.ee

ARULA KÜLALISTEMAJA

Kuutsemäe ümbrus
Arula puhkemajas tasub räätsamatka planeerida vaid talvekuudel ja kui on palju lund! Siis saab ette võtta eheda lumeräätsamatka Arula lähedal asuva Kuutsemäe ümbruse metsades ja nõlvadel.
www.arula.ee

MÄETAGUSE MÕIS

Seliraba ja Ratva raba
Mäetaguse mõis asub Eesti ühes sooderikkaimas piirkonnas. Lumega saab Mäetaguse mõisa juurest minna otsima huntide jälgi Ratva rabasse ja lumeta ajal laukarohkesse Selirappa. Tõsisemast matkast huvitatuile ei jää kaugele ka hiiglasuur Muraka raba.
www.moisahotell.ee

Matka hind

Korralduse tasu osaleja kohta 27€ + KM.  Grupi suurus 12 – 80 inimest.

Tasumise saab korraldada läbi majutusasutuse. Soovi korral märgi see ära kohe matka tellides.