Meie meeskonna- koolituste ekspert – Anneli!
Nüüd on avanenud võimalus Anneliga tuttavaks saada. Tema on see särav inimene, kes tegeleb igapäevaselt meeskonnakoolituste planeerimise ja läbiviimisega.
Milline on sinu lugu seiklusmängude või matkadega?
Aastal 2010 sain tuttavaks 360 KRAADI tolleaegsete tegijatega. olin just Tallinnast Saaremaale kolinud ning sain nö 360 KRAADI käepikenduseks saares. Sellest on päris pikaajaline suhe saanud – olles nüüd tagasi Tallinnas, on koostöö tunduvalt tihedamaks läinud ja sügavama tähenduse saanud.
Mida tegid enne 360 KRAADI meeskonnaga liitumist?
Olen koolitusi üsna pikalt teinud. Vahepealsed 8 aastat Saaremaal andsid võimaluse laiendada tegevushaaret, kuid ka seal tegelesin koolitamisega. Lisaks oli suur õnn olla Eesti parima spaahotelli GOSPA turundus- ja müügijuht. Enne seda Tallinnas elades oli tore kogemus panustada aastaid tervisejakirja „ÜKS“ tegevjuhina ajakirja heasse käekäiku. Kõige enam olen siiski olnud tihedalt seotud täiskasvanute koolitamisega. Alguses õppisin oma ala gurude kõrval ja siis hakkasin tasapisi ka ise koolitama. Ka nüüd tegutsen KAHH Grupis, mille raames viime läbi isikliku arengu koolitusi ja coachinguid.
Millal jõudsid sellesse valdkonda ja kuidas said aru, et see on just see ÕIGE asi millega tegeleda?
Koolitusvaldkonda sisenesin 2000. aastal. 360 KRAADI koolitusi hakkasime läbi viima peaaegu 2 aastat tagasi. Mängude läbiviimisega puutusin juba aastaid varem kokku. Koolituste mõtteid arendama hakates sain kohe aru, et tahan seda teha, sest see formaat töötab suurepäraselt iga meeskonnaga – tuleb lihtsalt fookus õigesse kohta sättida. See on puhas rõõm – näha inimesi avanemas läbi mängulise õppimise.
Mis on olnud need sündmused või tegemised, mis on mõjutanud enim saada Sul selleks, kes Sa täna oled?
Elutee on mul olnud mitmekesine ja pöördepunkte palju – aga ikka positiivses võtmes. Olen saanud kogemusi ning õppetunde ja loodetavasti sellest kõigest õppinud. Olen omandanud eelkõige võime näha inimesi enda ümber ning tajuda asju teiste vaatenurkade kaudu. Vahel oskuse ka samm tagasi astuda. See kõik annab julguse teha tööd inimestega – neid arendades läbi koolituste.
Mis Sulle seikluslike meeskonnatöö koolituste kõige enam meeldib?
Nauding. Rõõm osalejate silmis. Ka erinevad lahendused, mis osavate osalejate poolt tulevad. Me vahetame ja jagame oma tarkusi – osalejad mulle ja mina osalejatele. Positiivne energiaringlus on see, mis mind nende koolituste puhul enim võlub. Aga ka konkreetsus – kokkulepped koolituste lõpus, mis saab teisiti igapäevatöös olema. Mulli oskame me ju kõik ajada, aga lõpuks peab igast koolitusest ikka konkreetne kasu ka olema.
Kui sa parasjagu ei toimeta kontoris või ei vii läbi koolitust, siis kus ja mida tehes võib sind kohata?
Käin palju looduses liikumas, ka reisimas (praegu teen seda oma unistustes). Tihti võivad mu sõbrad mind kohata mu enda kodus mõnusa õhtusöögi taga istumas, loomulikult koos nende endiga. 😊 Olen hästi inimeste inimene ja armastan head seltskonda, häid nalju, sisukaid vestlusi – ühesõnaga kvaliteetaega! Häid filme meeldib (kodu)kinos vaadata, vahel klimberdan ka klaverit – see on mu pikaajaliste muusikaõpingute järelmõju 😊
On Sul mõni raamat, mida ikka ja uuesti loed ja mida soovitaksid teistele lugeda? Miks just see raamat?
Raamaturiiul on mul kodus päris suur. Mulle meeldivad Tõnu Õnnepalu raamatud – mida aeg edasi, seda mõnusamaks need mõtteuitamised minu jaoks muutuvad. Eriti tore on „Paradiis“ ja „Lõpmatus“. Isikliku arengu teemasid puudutades – sain hiljuti sõbranna Marjult soovituse raamatu „Kõik on väljamõeldav“ (M. Forleo) kohta ja tõesti – kes tahab kasvatada eneseusku, unistuste elluviimist, eesmärgistamist- see on suurepärane lugemine. Mida veel võiks soovitada? Väga head raamatud on S. Sinek „Leia oMa MIKS“, E. Kagge „Kõnni“, S.J. Scott/B Davenport „Mõtted korda“, A. Hansen „Tugev aju“, muidugi Alar Ojastu „Ratsionaalne emotsionaalsus“ ja Jaan Aru „Ajust ja arust“. Need kõik on pisut ka minu tööga seotud raamatusoovitused, aga need on tõesti kõik väga head.
Oled maailmas päris palju ringi reisinud. Mis on need 2 unistuste sihtkohta, kuhu sooviksid lähiajal minna? Mis nende paikade juures kõige enam Sind kutsub?
Lähiajal ei reisi me keegi ilmselt kuhugi 😊 Aga ma tahaksin Seishellide saarestikku külastada. Miks? Ei teagi täpselt – ilmselt on see tohutu romantikaihalus 😊 Teine koht on Keenia – nagu näha, millegipärast kisub sinna Aafrika kanti, aga ju siis on praegu selline eluperiood. Keenia on nii mitmekesine- rahvuspargid, kõrbed, mäed – tõmbab mind juba aastaid, aga kohale pole jõudnud.
Kui olümpiamängudel oleks esindatud ükskõik milline spordiala, siis mis oleks see, milles võidaksid kindlasti kuldmedali?
Ma võiks olla sulgpalli olümpiamängudel üks pjedestaalil olijatest. Aga suurema tõenäosusega oleks ma hoopis OM korvpallivõistlustel kisakoori esinumber. Oskan kõva häält teha, võin teiste motivatsiooni lakke tõsta ja tähelepanu meeldib mulle ka muidugi väga 😉
Mis on need väikesed „asjad“, mis Su päeva paremaks teevad?
Mu 6-aastane tütar Miina! Tema mõttearendused praegu on ikka puhas kuld.
Kokkupuude toredate inimestega – telefonikõned, kohtumised läbi zoomi. On tore, kui keegi koolitusel osalenu helistab ja räägib või kirjutab, kuidas tal on läinud, milliseid eduelamusi ta on saanud või arutleb mingi teema üle. Need on pärisasjad, mis elus juhtuvad ja mis muudavad ka minu elu päikeseliseks.
Kes või mis on Sulle inspiratsiooniks?
Need on inimesed, kes oma asja hästi teevad. Kelle nauding oma tegemistest välja paistab – seda on lausa meeliülendav kõrvalt näha ja see annab ka endale tahtmist ja jõudu olla veel parem inimene.
Mis on Sinu elu slogan/moto?
Kõike ei pea liiga tõsiselt võtma. Ela oma elu nii, et 85-selt sellele kõigele tagasi vaadates oleks naerukurrud suu ümber. 😉