Saada päring!
Seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI

Talvepäevadel vürtsitame räätsamatka huvitavate lisadega

Räätsamatk on huvitav viis looduses liikumiseks. Peaaegu iga majutusasutuse juures on üks raba kuhu saab räätsadega minna! Mis räätsamatka juures veel võluv on, on asjaolu, et sellega saavad kõik hakkama! 

 

Talvepäevad räätsamatkal on kindlasti seiklus mis jääb kauaks meelde. Rabades käime matkamas tegelikult aastaläbi ja üle Eesti ning kui juba oled meiega räätsamatkal käinud siis tasub uuesti tulla, sest nüüd saab valida omale TASUTA lisa ja kui sa ka pole meiega räätsakal käinud siis seda enam peaks selle tegevuse omale nimekirja haarama. Räätsad on reketeid meenutavad jalavarjud mis kinnituvad sinu enda saapa külge.

 

Mis need lisad täpsemalt on saad vaadata altpoolt: 

{slider Temaatiline räätsamatk|closed}
Räätsamatkal saame süvitsi minna mõne huvitavama teemaga näiteks: Salapärased taimed:  Mis taimed seal rabas ikkagi kasvavad ning kas neid saab kasutada ka enese ravimiseks või oma heaolu parandamiseks? Millist marja sõid vanasti inimesed koos karu rasva, suhkru ning kuivatatud kala tükkidega magustoiduks? 
Või tahaks rohkem teada saada teemast:  Rabaloomad, kes ja kus! Mis loomad elavad rabas ja mis nad seal teevad? Kust kohast võiks leida kõige paremini loomade tegevusjälgi, kas raba keskelt või servast? Kes on loomade maailmas see tõsiseltvõetav elukas, kes edastab teistele loomadele uudiseid ümbrusest? Raba on põnev koht ning hea meelega jagame oma teadmisi matkalistele. mt_ignore

{slider Räätsa koolitus|closed}
Maailmas on kasutusel mitmeid erinevaid tüüpi räätsasid. Koprasaba, karukäpa, plastikust, puust, metallist, tekstiilist, ise tehtud räätsad jne – millised mille jaoks kõige paremini sobivad? Kuidas lihtsate vahenditega räätsasid ise teha? Miks kasutasid vanad eestlased räätsade kohta erinevaid nimesid – rajad, soorajad, jääkingad, padinad, puuplätud jm? Kas inimesed on räätsasid tõesti juba tuhandeid aastaid kasutanud? Millal ja miks Eestis räätsasid kasutatud on? Kas vastab tõele, et räätsad pandi alla ka hobustele?
Võtame matkale kaasa erinevaid tüüpi räätsasid, testime ja vahetame neid omavahel. Räägime erinevatest räätsadest ja nende ajaloost. Selle matka eesmärk on lisaks looduste nautimisele heita pilk äärmiselt mitmekesisesse ja põnevasse räätsade maailma. mt_ignore

{slider Loodusbingo|closed}
See on lihtne ja lõbus mänguke, mida mängime matka käigus. Tegu on vahva ja lõbusa meeskonnaharjutusega. Osalemiseks võib moodustada väikese tiimi või mängida üksi. Mängijad saavad lehe küsimustega. Küsimused on lihtsad ja puudutavad looduskeskkonda, kus me matkame. Tegelikult räägib matkajuht neil teemadel ja kui ise vastuseid ei tea, siis saab need tema jutust välja noppida. Ei toimu sellist konkreetset küsimuste-vastuste vooru, vaid mängitakse terve matka jooksul. Küsimused on jagatud ruudustikku, kõigepealt nurkade mäng, siis diagonaalid ja siis kogu väli, nii nagu päris bingos. Võitjad saavad üllatusauhinnad.
Räätsamatkad eri aastaaegadel on väga erinevad ja seetõttu kasutame mitmeid bingo variante. Näiteks talvel näeme matkadel loomajälgi ja mängime jäljebingot, sügisel jälle on rabamatka tippaeg ja siis lahendame rababingot. 
mt_ignore

Anna teada mis piirkonda matkale minna soovid, millist lisa oleks vaja ning teeme selle seikluse ära! 🙂 
Kui aga veel oled segaduses siis võta julgelt ühendust Taaviga tel. 56632979 või kirjuta taavi@360.ee